گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی رمپیج

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی «رمپیج» (Rampage)

«رمپیج» با اکران در سینماهای آمریکا، گیشه را تصرف کرد و با پشت سر گذاشتن «یک جای آرام» در جایگاه اول جدول باکس آفیس قرار گرفت.

با فروش تقریبی ۳۴٫۵ میلیون دلاری، اثر جدید دو کمپانی برادران وارنر و نیولاین، «رمپیج» (Rampage) در جایگاه اول جدول باکس آفیس قرار گرفت. فروش افتتاحیه فیلم «مومیایی» با بازی تام کروز ۳۱٫۷ میلیون دلار بوده است که تنها توانست از فروش داخلی ۸۰ میلیون دلاری برخوردار باشد. فیلم «هرکول»  با بازی دواین جانسون نیز در هفته اول اکران توانست فروش ۲۹٫۸ میلیون دلاری برخوردار باشد و تنها ۷۲ میلیون دلار در خانه فروش کند. با توجه به این ارقام، می بینیم که اثر جدید بازیگر مشهور هالیوودی، دواین جانسون توانسته از فروش افتتاحیه بهتری نسبت به دو فیلم ذکر شده برخوردار باشد. در عین حال، احتمالا فروش «رمپیج» در خارج از خانه تا هفته آینده کاهش پیدا کند چراکه چیزی تا اکران اثر جدید و مورد انتظار مارول یعنی «انتقام جویان: جنگ بی نهایت» نمانده است و این می تواند در فروش خارحی این فیلم تاثیر بدی بگذارد. این فیلم که با بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، توانسته فروش خارجی ۱۱۴٫۱ میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد. بیشترین میزان فروش این فیلم مربوط به کشورهای چین (با ۵۵ میلیون دلار)، انگلستان و کره جنوبی (با ۵٫۷ میلیون دلار) و مکزیک (با ۴٫۸ میلیون دلار) بوده است. تا ماه آینده، اکران این فیلم در کشورهای آلمان و ژاپن آغاز خواهد شد. این را هم باید اشاره کرد که «رمپیج» توانسته نمره -A را از منتقدان وبسایت سینما اسکور دریافت کند.

فیلم «یک جای آرام» (A Quiet Place) از کمپانی پارامونت با فروش ۳۲٫۶ میلیون دلاری اش، جایگاه دوم جدول باکس آفیس را ازآن خود کرد و بعد از دو هفته اکران، فروش داخلی خود را به رقم ۱۰۰ میلیون دلار رساند. به نظر میرسد «یک جای آرام» فروش خوبی در گیشه داشته باشد چراکه توانسته ۹ روز زودتر از فیلم «شکاف» (Split) و ۶ روز زودتر از قسمت اول فیلم «احضار» (Conjuring) به فروش داخلی ۱۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کند. در باکس آفیس جهانی، «یک جای آرام» توانست از سینماهای ۵۵ کشور، ۲۲٫۳ میلیون دلار فروش کند و فروش خود در گیشه های خارج از خانه را به رقم ۵۱٫۷ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب شاهد فروش جهانی ۱۵۱٫۷ میلیون دلاری این فیلم هستیم. فیلم «حقیقت یا جسارت» (Truth or Dare) از استودیو یونیورسال و بلوم‌هاس با اکران در ۳۰۲۹ سالن سینما توانست فروش خانگی ۱۹ میلیون دلاری داشته باشد و جایگاه سوم این جدول را به خود اختصاص دهد. با وجود فروش نسبتاً خوب این فیلم در خانه، «حقیقت یا جسارت» نتوانسته آنطور که باید منتقدان را راضی کند چراکه این اثر، نمره نه‌چندان خوب -B را از منتقدان وبسایت سینما اسکور دریافت کرد.

در گیشه های خارج از خانه، «حقیقت یا جسارت» در سینماهای ۷ کشور دیگر اکران شد و فروش خارجی ۲٫۶ میلیون دلاری را ازآن خود کرد. احتمالا شاهد افزایش فروش این فیلم هستیم چراکه تا هفته آینده، این اثر در سینماهای ۱۸ کشور دیگر نیز اکران می شود و بدین ترتیب تا چند ماه آینده به اکران خود در کشورهای دیگر ادامه می دهد. اثر جدید کارگردان بلندآوازه هالیوودی، استیون اسپیلبرگ یعنی «بازیکن شماره یک آماده» (Ready Player One) با فروش ۱۱٫۲ میلیون دلاری اش جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد و فروش خانگی خود را بعد از ۱۸ روز اکران به رقم خوب ۱۱۵ میلیون دلار رساند. جایگاه پنجم جدول باکس آفیس به فیلم کمدی «بلاکرها» محصول کمپانی یونیورسال تعلق دارد. فروش این هفته این فیلم در گیشه های آمریکا ۱۰٫۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، فروش خانگی این فیلم بعد از دو هفته اکران به رقم ۳۷ میلیون دلار می رسد. در باکس آفیس جهانی نیز «بلاکرها» با اضافه کردن ۳٫۹ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۱۶ میلیون دلار رساند.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم هایی خواهیم بود؟

هفته آینده، فیلم مورد انتظار «انتقام جویان: جنگ بی نهایت» اکران خود در گیشه های سراسر دنیا را آغاز خواهد کرد. همچنین فیلم کمدی «من احساس زیبایی می کنم» در ۳۲۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می رود.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی رمپیج اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.